top of page
  • Yazarın fotoğrafıKampa Gitsek

Olmazsa Olmaz: Katlanabilen Kamp Masası


Kamp yapmak deyince akla ilk sıralarda gelecek olan ürünlerin doğru seçimi için rehber olarak kullanabileceğiniz yeni yazı dizimize hoş geldiniz. Bu yazımızda size kamp masası nasıl seçilir? Katlanan kamp masası özellikleri nelerdir? gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. Ücretsiz kamp alanı kararını verdiniz, (ücretli kamp alanı da olabilir tabii) kamp ekipmanları hakkında bilgi sahibi oldunuz ve keyif dolu bir kamp için kurulmaya başlıyorsunuz. Fakat kamp yapmaya gideceğiniz yerde bir masa yoksa işiniz çok zor. Çünkü kamp masası sizin tüm yükünüzü taşıyacak, kamp ateşinde pişirdiğiniz yiyecekleri afiyetle yemenizi sağlayacak ve daha nice konuda işinize yarayacak.


Peki kamp masası nasıl seçilir?


Öncelikle sizin hazırda bir kamp sandalyesi sahibi olduğunuzu düşünürsek, kamp masası seçimi yaparken en önemli kural, kamp sandalyenizin boyuna göre bir masa seçmek olacaktır. Uzanabileceğinizden daha yüksek ya da fazla alçak bir kamp masası uzun vadede keyfinizi kaçırabilir. Sandalyenizin boyunu ölçün ve ideal kamp masası ölçünüzü buna göre ayarlayın.

Ayarlanabilir ayaklara sahip teleskopik kamp masaları, zemine ve sandalye boyunuza göre yükseltilip alçaltılabildiği için farklı senaryolarda kullanım kolaylığı sağlayabilir.


Alan, alan ve daha çok alan!

Kamp yapmanın altın kurallarından biri de saklama alanlarını iyi yönetmek ve olmadık yerlerden saklama alanları yaratabilmektir. Kamp masası seçimi yaparken masanın alt kısmında ayaklara takabileceğiniz bir file ile kullanmadığınız yiyeceklerinizi, peçete, tuz, karabiber gibi baharatlarınızı saklayabilir, gereksiz kalabalıktan kurtulabilirsiniz.


Alandan bahsetmişken masanızın kapandığında kaplayacağı alan da masanın kendisi kadar kıymetlidir. Bunun için katlanabilen kamp masası seçerken taşıma çantasının boyu, ağırlığı gibi değişkenleri de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.


Kamp masaları, model ve marka tasarımlarına göre; boyutları gereği farklı şekillerde katlanmaktadır. Bazı kamp masası modelleri katlandığında; dikey bir şekil alırken, alan kaplamamasından dolayı mümkün olduğunca en az yer kaplar. Bazı kamp masası modelleri ise; boyut ve ebat olarak; diğer kamp masası modellerine göre daha küçük ve alçak olsalar bile kolayca taşınabilme açısından diğer kamp masası modellerine göre avantajlıdır.
Son bir uyarı


Kamp masaları; modeli ne olursa olsun, kamp koşullarına dayanıklı olmalıdır. Kamp masası fiyatlarını da göz önünde bulundurursak her sene yeniden almak zorunda kalmadığınız bir ekipman olmalıdır. Bu sebeple malzeme kalitesini kamp yapacağınız iklim koşullarına göre seçmeniz çok faydalı olacaktır.kampagitsek.com ailesi olarak sizin için farklı fiyatlarda kamp masası modelleri seçtik. Umuyoruz bu modelleri çok beğenirsiniz. İyi günlerde kullanın.

3 görüntüleme

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page